Rola dziadków w wychowaniu dziecka.

Pewnie każdy z Nas ma wiele ciepłych i beztroskich wspomnień z dzieciństwa, które wiąże ze swoją babcią i dziadkiem. Najczęściej wspominamy ich jako osoby, które zawsze miały dla nas czas, dzieliły się pięknymi historiami z czasów, których nie mogliśmy poznać, uczyły nas pokory i szacunku, a także… pozwalały na to, na co rodzice pozwolić nie chcieli pozwolić.

Dziadkowie są obok rodziców najważniejszymi nauczycielami dziecka, będąc przy tym często bardziej cierpliwymi i wyrozumiałymi. Ich rola w wychowaniu dziecka jest nieoceniona i istotnie ważna!

Dziadkowie dają nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i są kotwicą dla swoich wnucząt, i dzieci, którzy stali się rodzicami. Bardzo ważne jest to, aby znaleźć z nimi nić porozumienia i liczyć się z ich zdaniem. Na pewno często odmiennym od naszego, ale jak ważnym w perspektywie wyciągania wniosków z własnych błędów, nauki rodzicielstwa, czy potwierdzenia, że mimo wszystko powinniśmy trzymać się swojego zdania.

Z okazji dzisiejszego dnia chcielibyśmy życzyć wszystkim babciom i dziadkom wielu pięknych chwil ze swoimi wnukami, nieustającego zdrowia i poczucia dumy ze swojej rodziny. Uśmiechajcie się do Nas jak najdłużej.

——————————————————————————
Szukasz wsparcia w relacji ze swoim dzieckiem lub zajęć terapeutycznych ? Zapraszamy do kontaktu i umówienia konsultacji z jednym z naszych specjalistów:

telefon: 509 636 464 e-mail: kontakt@poradnia-auris.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *