Zastanawiasz się z jakimi trudnościami zgłosić się z dzieckiem do psychologa ?

Wiemy, że odpowiedź nie jest prosta. To temat bardzo złożony i zależny od Twoich przekonań, obserwacji i doświadczeń.

Często nie chcemy lub nie potrafimy przyznać się przed samym sobą, a także rodziną, czy przyjaciółmi, że zauważyliśmy nietypowe zachowania u swojego dziecka.

A przecież należy mieć świadomość, że te zachowania z czasem mogą wpływać na niewłaściwy rozwój dziecka – rozwój emocjonalny, społeczny, poznawczy i psychofizyczny.

Mimo obaw zawsze staramy się zachęcać rodziców do kontaktu ze specjalistą, który może pomóc odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowań dziecka, rozwiać ewentualne wątpliwości, a także da skuteczne wskazówki do pracy z dzieckiem lub zaproponuje skuteczną terapię. Wszystko w trosce o Nasze życie rodzinne, a także przyszłość dziecka i jego funkcjonowanie.

Pamiętajcie, że rozpoczęcie pracy z psychologiem lub umówienie się na konsultacje zawsze powinno być decyzją obojga rodziców. 

Powinniśmy czuć się przede wszystkim komfortowo z uczestnictwem dziecka w zajęciach z psychologiem, a także przygotować się, że wiele zależy również od Naszej pracy i samoświadomości w aspekcie kompetencji rodzicielskich i wychowawczych. Często trudno uświadomić sobie, że to my popełniamy błędy. Jednak przecież to naturalne. Nikt nie uczył Nas jak być dobrym rodzicem i jak wychowywać dzieci.

Uczymy się tego codziennie obserwując, analizując, zdobywając doświadczenie i wyciągając wnioski z naszych działań. To bardzo ważne! Przecież każdy z Nas ma prawo do wątpliwości, pytań, gorszego samopoczucia. Jednak to MY jesteśmy odpowiedzialni za wychowywanie dziecka i jego rozwój. I to także MY musimy nauczyć się podejmować decyzje, które będą właściwe dla rozwoju dziecka!

Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z zachowaniami swojego dziecka, obawiasz się czy jego rozwój jest prawidłowy lub chciałbyś skonsultować swoje obserwacje z doświadczonymi specjalistami zapraszamy Cię do umówienia się na konsultacje w Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna AURIS.

Aby umówić spotkanie prosimy zadzwonić do Nas na numer ☎️ 509 636 464 lub napisać – kontakt@poradnia-auris.pl.

Patryk Madaliński

Patryk Madaliński

psycholog, pedagog
Odwiedź nas na Facebook
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *